Transplantace vlasů s přímou účastí chirurga
Sledujte nás: +420 775 770 333
3. 6. 2020 5 min

[NÁVOD] Jak vybrat zprostředkovatele pro transplantaci vlasů v Turecku

Rádi byste v Istanbulu podstoupili transplantaci vlasů, ale nechcete jet na vlastní pěst? V Česku i zahraničí najdete zprostředkovatelské agentury, které vám zákrok na klinice včetně cesty zajistí. V článku se dozvíte, na co si dávat při jejím výběru pozor a na jaké otázky by vám měla uspokojivě odpovědět.

Pokračovat ve čtení
[NÁVOD] Jak vybrat zprostředkovatele pro transplantaci vlasů v Turecku

Přístup řady zprostředkovatelů reflektuje chování levných istanbulských klinik. Stejně jako ony, i některé agentury vycházejí svou cenovou politikou vstříc jedincům, kteří mají hlouběji do kapsy nebo se snaží co nejvíce ušetřit.

Takové agentury nabízí potenciálním klientům laciné zákroky na transplantačních pracovištích 2. a 3. kategorie. Tím své zákazníky vědomě vystavují zdravotnímu riziku a vyšší pravděpodobnosti nezdařené operace.

Podobní zprostředkovatelé se u svých partnerských klinik často inspirují reklamními postupy: staví na nízké ceně (pod 65 000 Kč), líbivém vizuálním marketingu a propagaci Istanbulu jako zážitkové destinace. Cizí jim není ani celá paleta nejrůznějších nátlakových technik.

Jak takové „predátorské“ zprostředkovatele poznat a vyřadit z výběru?

Jaká je úroveň kliniky, kterou agentura nabízí?

Pokud jste četli naše předchozí články o výběru kvalitního chirurga a špičkové kliniky, pak víte, že důkladné prověření vybraného pracoviště a operujícího lékaře je vůbec ta nejdůležitější věc, kterou musíte před transplantaci provést.

Až 80 % klinik totiž celou transplantaci deleguje na (často necertifkované) techniky; lékař fungování pracoviště pouze zaštiťuje a je jeho reklamní tváří. Zprostředkovatele se proto vždy ptejte, zda klinika, kam své klienty vozí:

 • může garantovat přítomnost chirurga během vstupní konzultace, předoperačního vyšetření a celého zákroku (včetně jeho podílu na operaci),
 • neprovádí více jak 3 operace denně (v 99 % případů jde o znak levného pracoviště),
 • může doložit vzdělání a zkušenosti lékaře i certifikovaných techniků, kteří vás budou operovat.

Zajímejte se, zda je operující lékař členem jedné z organizací pro obnovu vlasů. Členství v těchto asociacích je prestižní záležitostí; sdružení jej udělují po splnění mnoha podmínek. Poměrně spolehlivě podle něj rozeznáte špičkové chirurgy (a jejich pracoviště) od méně zkušených lékařů a od těch, kteří svou práci delegují na techniky bez licence.

Někteří zprostředkovatelé na svém webu jméno kliniky (natožpak pak operujícího lékaře nebo jeho asistentů) ani neuvádějí a zaklínají se „kvalitním pracovištěm“ a „zkušeným personálem“. Podobná argumentace ale – vzhledem k enormnímu počtu problematických pracovišť v Istanbulu – zdaleka nestačí a transplantaci u takové agentury byste měli důkladně zvážit.

Jaké jsou reference daného pracoviště?

U kliniky, kterou vám zprostředkovatel doporučí, prověřte reference a doporučení pacientů. Fotografie klientů, kterými se pracoviště prezentuje, by měly být:

 • nafocené bleskem,
 • na totožném pozadí,
 • ze všech úhlů (zásadní je čelní linie a vršek hlavy),
 • focené před operací a zhruba 12 až 18 měsíců po zákroku,
 • opatřené vodoznakem (levnější kliniky kvalitní snímky svým poctivým konkurentům často kradou).

Pozor – doporučení klientů (ať už na webu kliniky nebo specializovaných portálech) berte s rezervou

Stránky jako Trustpilot nebo Google totožnost recenzentů neověřují – podvodná pracoviště si tak pozitivní recenze píší sama, popř. k jejich vytvoření tlačí své klienty ihned po zákroku. Pacient pak v doporučení popisuje průběh operace, přístup personálu a své pocity, o jeho spokojenosti s výsledkem transplantace se ale logicky nic nedozvíte.

Bližší informace jsme pro vás připravili v článku Jak (ne)číst zákaznické recenze klinik na transplantaci vlasů.

Je k vám zprostředkovatel otevřený a upřímný?

Realita transplantací vlasů v Turecku není růžová – a zprostředkovatelé zdravotních zájezdů to dobře vědí. Kvalitní agenturu poznáte mj. podle toho, jak otevřeně s vámi bude odvrácenou stranu istanbulského transplantačního trhu probírat.

Zástupce férového zprostředkovatele se snaží klientovi skutečně pomoci. Hned na začátku schůzky vyloží karty na stůl a problematiku nelegálních klinik s vámi probere – zároveň vám ale vysvětlí rozdíly mezi různými druhy transplantačních pracovišť a popíše, jak fungují poctivé kliniky

Upřímně vám také zodpoví všechny dotazy, ať už budou jakkoliv nepříjemné. Stejným způsobem fungujeme také my – jsme transparentní a na nelegální praktiky některých tureckých klinik upozorňujeme čtenáře i na tomto blogu.

[ZDARMA] Nejrozsáhlejší materiál o transplantaci vlasů

Nabízí vám zprostředkovatel zájezd bez lékařského zhodnocení?

Stejně jako kvalitním klinikám, i poctivé agentuře záleží v první řadě na zdraví klientů. Transplantaci proto doporučí jen těm jedincům, kterým může doopravdy pomoci.

Mezi hlavní kritéria výběru patří:

 • diagnóza dědičného plešatění (androgenní alopecie – male pattern baldness); na jiná onemocnění spojená s plešatěním není transplantace vlasů většinou vhodná,
 • dostatek vlasů v dárcovské oblasti; při pokročilé plešatosti je počet štěpů vhodných pro transplantaci často nízký,
 • věk mezi 25 a 65 lety a dobrý zdravotní stav; důležité je, zda nemáte sníženou obranyschopnost nebo netrpíte zvýšenou krvácivostí.

U solidních agentur toto hodnocení provádějí partnerské kliniky. Zprostředkovatel vás provede nafocením hlavy a zařídí veškerou komunikaci s lékařským zařízením.

Pokud se ukážete, že jste vhodným pacientem, pomůže vám agentura ve spolupráci s partnerskou klinikou (prověřenou pomocí dotazů z předchozích odstavců) sestavit individuální plán obnovy vlasů.

Jak bude léčba probíhat?

V léčebném plánu se mj. předběžně stanoví, jakou transplantační techniku chirurg použije, kolik štěpů přenese a jakým způsobem operace a pooperační péče proběhnou. 

Berte na vědomí, že léčebný plán se může na základě předoperačního vyšetření lehce upravit. Detailnější popis zákroku si přečtěte v článku Transplantace vlasů: jak probíhá, jaké má výhody, kolik stojí – a hodí se právě pro vás?

Pochybné agentury vás budou – často pod příslibem výraznější slevy – tlačit do podpisu smlouvy ještě během schůzky, aniž by váš zdravotní stav zhodnotil kvalifikovaný specialista na vlasové transplantace.

Možnost výběru formy zájezdu

Rádi byste jeli na kliniku s českým delegátem? Nebo chcete jen zařídit operaci na špičkové klinice? Dobrá agentura – včetně té naší – vám nabídne obě možnosti

Pokud se rozhodnete využít našich služeb a cestu absolvovat sami, předáme vám dvojici brožur,  ze kterých zjistíte:

 • informace, jak se na transplantaci připravit,
 • co vše před odjezdem zařídit,
 • jak se pohybovat po Instanbulu (a jaké památky navštívit),
 • kontaktní údaje na všechna důležité místa a osoby,
 • jaký pooperační režim dodržovat (včetně doporučení vhodných přípravku).
Návod: Jak se připravit na transplantaci vlasů a jak se chovat po operaci

Návod: Jak se připravit na transplantaci vlasů a jak se chovat po operaci

Praktická příručka pro cestu a pobyt v Istanbulu

Praktická příručka pro cestu a pobyt v Istanbulu

Při cestě ve skupině se o vás delegát postará po celou dobu zájezdu a zabezpečí transfery po Istanbulu i komunikaci se zdravotnickým personálem.

U obou variant je samozřejmostí pooperační podpora a zajištění kontroly ze strany kliniky, na které transplantaci podstoupíte.

Checklist: jak vybrat kvalitního chirurga, kliniku a zprostředkovatele

Pro odběratele našeho obsahu jsme připravili obsáhlý checklist s 22 otázkami, který vám pomůže vybrat vhodného lékaře pro vaši operaci, pracoviště – a nakonec agenturu, která vám transplantaci v Istanbulu zajistí.

Součástí každého bodu je také vysvětlení, proč je pro úspěch vašeho zákroku důležitý. Pro získání checklistu si nejdříve stáhněte náš e-book – checklist vám automaticky zašleme během 3 dnů.

O checklist si můžete také rovnou napsat.

Checklist: Jak správně vybrat chirurga, kliniku a agenturu pro transplantaci vlasů

Checklist: Jak správně vybrat chirurga, kliniku a agenturu pro transplantaci vlasů

Zajistíme vám transplantaci na špičkové istanbulské klinice

A písemně se zaručíme, že vás bude osobně operovat zkušený chirurg, který na celý zákrok dohlédne. Ozvěte se nám.

Prvním krokem k transplantaci vlasů je osobní či online konzultace

Setkáme se online či osobně (v Praze a okolí), probereme spolu vaší situaci a zodpovíme všechny otázky.

Chci konzultaci zdarma
Ondřej Kožina

Ondřej Kožina

zakladatel společnosti

K založení Folikuli mě vedla má osobní zkušenost - snaha pomoci dalším lidem, kteří řeší úbytek vlasů a chtějí maximální záruku úspěchu, jelikož hledání profesionální a ověřené kliniky na transplantaci vlasů je velmi složité a časově náročné.