Transplantace vlasů s přímou účastí chirurga
Sledujte nás: +420 775 770 333
19. 11. 2020 8 min

Rozhovor s Jakubem, 1. díl: „Na transplantaci vlasů se hrozně těším“

Jakub je jeden z našich klientů a transplantaci vlasů v Istanbulu podstoupil koncem října. Několik dní před odjezdem jsme se jej ptali, jaké má z nadcházejícího zákroku pocity. Má z něčeho obavy? Na co se těší? A proč se k zákroku na českých klinikách staví negativně?

Pokračovat ve čtení
jakub-transplantace-vlasu-reference

Jakubovi je 30 let a živí se jako projektový a sales manažer designérské společnosti. Dlouhé roky žije v Praze, v rámci své práce hodně cestuje do zahraničí a setkává se s řadou zákazníků. Plešatění jej trápí už delší dobu a po letech rozmýšlení se rozhodl vyřešit tento problém transplantací vlasů.

Jakube, příští týden tě čeká transplantace vlasů na klinice Hairmedico. Jaké z toho máš pocity?

Velmi pozitivní. Stále vzpomínám na den, kdy jsem se dozvěděl, že něco jako transplantace vlasů existuje. Hrozně se těším, jsem z toho nadšený a věřím, že jsem v těch nejlepších rukou. Jestli jsem z něčeho nervózní, tak z toho, že několik týdnů po zákroku budu muset být bez sportu, ale aktuální počasí a zavřená fitka mi v tomto hrají do karet. Také se trochu obávám spaní na zádech v prvních dnech po transplantaci, což pro mě není přirozené. Ale myslím, že nastal správný čas transplantaci konečně podstoupit.

Jak probíhají přípravy na zákrok?

Nijak extra jsem se na transplantaci nepřipravoval. Po domluvení termínu, které proběhlo hladce, jsem si věci v práci i osobním životě naplánoval tak, aby se jich zákrok a následné zotavování dotklo co nejméně. Dnes si ještě znovu pročtu průvodce, který jsem od Folikuli dostal, abych na nic nezapomněl a správně se o vlasy po zákroku staral.

reference-jakub-transplantace-vlasu

reference-jakub-transplantace-vlasu

Už víš, jak velká transplantace tě čeká? Na kterých místech na hlavě tě plešatost trápí?

Podle fotek, které jsem na kliniku zaslal, navrhl doktor Arslan transplantaci 2 500 až 3000 štěpů. Jejich přesný počet ale určí přímo na klinice až v den zákroku. V mém případě je třeba zakrýt kouty a vytvořit novou vlasovou linii, která hodně ustoupila.

Proč jsi zvolil právě kliniku Hairmedico? A jak jsi se rozhodoval mezi nabízenými balíčky služeb?

To nejdůležitější pro mě bylo, aby transplantaci prováděl skutečně lékař, což není na spoustě tureckých klinik běžné. V Istanbulu mám spoustu přátel, kteří mě upozorňovali, abych si na tyto praktiky dal pozor. Hairmedico jsem si vybral, protože zaručují přítomnost doktora Arslana u celé operace. To bylo zásadní. Co se balíčků týče, myslím, že většině lidí postačí ten základní. Jsem si jistý, že finální výsledek se neliší, nicméně pro lepší pocit jsem zvolil VIP.

[ZDARMA] Nejrozsáhlejší materiál o transplantaci vlasů

Kolik dní v Istanbulu strávíš?

V Istanbulu strávím celkem 3 noci. Přiletím v úterý večer a ve středu ráno mám naplánovaný samotný zákrok. Čtvrtek je volný den, to se chystám z hotelu normálně pracovat. Paradoxně mám dohodnuté online meetingy s tureckými klienty. Večer mám domluvenou večeři s kamarády, kterých tu mám ještě od svého Erasmu a častých služebních cest poměrně dost. V pátek se pak chystám zpět na kliniku na kontrolu a první mytí vlasů a v odpoledních hodinách letím zpátky do Prahy.

Vzpomeneš si ještě, kdy jsi začal transplantaci vlasů zvažovat?

O transplantaci vlasů se zajímám od svých dvaceti let, kdy jsem poprvé zaznamenal ustupující přední linii a tvorbu koutů. Během studia na vysoké škole jsem začal pročítat různá fóra a odborné články, jak plešatost řešit a narazil jsem na transplantaci vlasů. Stále jsem ale doufal, že mi vlasy padat přestanou. Nyní je mi třicet, vlasová linie dále ustoupila a kouty se od té doby ještě zvětšily, tak jsem usoudil, že už není na co čekat.


reference-jakub-transplantace-vlasu

reference-jakub-transplantace-vlasu

reference-jakub-transplantace-vlasu

reference-jakub-transplantace-vlasu

Jak dlouho jsi se rozhodoval?

Hodně dlouho, skoro 10 let. Věděl jsem, že transplantaci jednou podstoupím, ale dlouhou dobu trvalo, než jsem si byl jist, kde a u koho ji podstoupit.

Nebylo by to pro tebe jednodušší a pohodlnější podstoupit zákrok v Česku?

Absolvoval jsem konzultace na různých českých klinikách, ale přišlo mi, že jejich reference jsou dost zavádějící a jejich celkový přístup mě o jejich kompetentnosti nepřesvědčil. Navíc jsem měl velmi špatný pocit z navrhovaného počtu štěpů a finančních podmínek, které mi české kliniky nabízely.

O kvalitě předních tureckých klinik mě přesvědčily konzultace s lidmi, kteří znají tureckou realitu – v Istanbulu jsem studoval a jezdím sem na pravidelné služební cesty. Za mě je Turecko zemí, která nabízí velmi vysokou kvalitu služeb za rozumné peníze.

A jak se na své nové vlasy těšíš?

Strašně moc! V dnešní době najdeš hromadu referencí se skvělými výsledky, dalo by se to skoro nazvat navrácením původní vlasové linie a hustoty. Něco podobného očekávám i já. Chci se zbavit koutů a celkově bych rád získal zpátky svoje vlasy, které jsem ztratil. Jsem velmi zvědavý na výsledek, jen je škoda, že si něj budu muset minimálně rok počkat.

Prvním krokem k transplantaci vlasů je osobní či online konzultace

Setkáme se online či osobně (v Praze a okolí), probereme spolu vaší situaci a zodpovíme všechny otázky.

Chci konzultaci zdarma
Ondřej Kožina

Ondřej Kožina

zakladatel společnosti

K založení Folikuli mě vedla má osobní zkušenost - snaha pomoci dalším lidem, kteří řeší úbytek vlasů a chtějí maximální záruku úspěchu, jelikož hledání profesionální a ověřené kliniky na transplantaci vlasů je velmi složité a časově náročné.