K čemu transplantační klinika potřebuje fotky vaší hlavy?
Pokud jste se rozhodli podstoupit transplantaci vlasů v Turecku, musí pracoviště nejprve určit, zda můžete zákrok podstoupit. Vedle obecných kritérií (věk mezi 25 a 65 lety, žádné vážné onemocnění) je zásadní, abyste měli dostatek vlasů v tzv. dárcovské oblasti, která se nalézá na temeni a týlu.
Standardně probíhá vyšetření na klinice osobně, kvůli velké vzdálenosti mezi Českem a Tureckem se ale chirurgové naučili vlasový porost zhodnotit i na dálku. K tomu potřebují snímky vaší hlavy (zejména vlasů) z různých úhlů.
Na základě fotek kvalifikovaný chirurg:
- analyzuje hustotu vlasů v odběrové zóně na temeni a týlu,
- zhodnotí stav plešatící oblasti (kouty a vršek hlavy),
- spočítá, zda máte pro pokrytí bezvlasých míst dostatek štěpů.
Kvalitní fotografie jsou jedna z prvních věcí, o kterou vás transplantační pracoviště nebo zprostředkovatel požádá. Pokud si vystačí jen s pohledem přes webkameru, lze o kvalitě takového zdravotního zařízení pochybovat; seznam dalších varovných bodů najdete v článku 6 varovných signálů nebezpečné kliniky na transplantaci vlasů.
Jak se pro konzultaci správně vyfotit
Kliniky potřebují snímky vaší hlavy z několika různých úhlů:
- pohled zepředu,
- pohled zezadu,
- pohled z boku (z levého a pravého profilu),
- pohled z polovičního profilu (levý a pravý bok)
- pohled shora.
Příklad fotografií vidíte na obrázku níže. Některá pracoviště mohou navíc požadovat snímky z polovičního profilu nebo detail odběrového místa.
Příklad fotografií pro zhodnocení vhodnosti podstoupit transplantaci vlasů
Fotky musí být maximálně realistické, v opačném případě hrozí chyba v diagnóze. V extrémním případě by vás pak na klinice po osobním vyšetření mohli odmítnout operovat.
Snímky pořizujte v maximálním rozlišení a při dostatečném osvětlení. Logicky byste neměli mít žádnou pokrývku hlavy a ideálně ani brýle. Při focení si vystačíte i s obyčejným smartphonem.
Zdroj světla musí být stabilní (nesmí např. blikat) a umístěný za objektivem či nad ním. Foťte se v místnosti – na slunci se světelné podmínky v průběhu dne i ročních období rychle mění a je důležité, abyste byli za stejných podmínek schopni pořídit i fotky v časových odstupech po zákroku.
Nepoužívejte blesk – zkresluje skutečnou hustotu vlasů a hrozí, že vás lékař na klinice omylem označí jako nevhodného (či naopak vhodného) kandidáta pro transplantaci.
[ZDARMA] Nejrozsáhlejší materiál o transplantaci vlasů
Důležité je také pozadí, před kterým snímky pořizujete – mělo být barevně neutrální. Vyhněte se focení před výraznými barevnými vzory. Na fotkách by měly být až ke kořínkům viditelné vlasy v koutech, na vršku hlavy, v odběrové zóně a v oblasti čelní linie. Vlasy si proto vyčesejte a nijak je na fotografii nestylujte (vyhněte se používání gelů a tužidel, mohou zkreslovat výsledný objem kštice).
Ideální samozřejmě je, pokud vás někdo vyfotí. Fotografie neořezávejte ani digitálně neupravujte. Pokud plánujete absolvovat transplantaci s naší agenturou, fotky na kliniku za vás pošleme.
Po obdržení snímků lékař zhodnotí, zda můžete transplantaci podstoupit. Pokud ano, dohodne s vámi klinika (nebo agentura) závazný termín zákroku (samotná operace trvá mezi 6 až 8 hodinami).
Domluvíme vám zákrok na naší partnerské kliniky
Nejste si jisti, jaké klinice fotky poslat? Ozvěte se nám – zajistíme vám transplantaci na špičkové klinice Hairmedico. Stačí se s námi spojit přes formulář níže či telefonicky.