Transplantace vlasů s přímou účastí chirurga
Sledujte nás: +420 775 770 333
19. 9. 2021 3 min

[NÁVOD] Jak se vyfotit pro konzultaci na transplantaci vlasů

O tom, zda jste vhodným kandidátem pro transplantaci vlasů, rozhodne lékař na istanbulské klinice na dálku – podle fotografií vaší kštice. Je proto zásadní, abyste tyto snímky pořídili v odpovídající kvalitě.

Pokračovat ve čtení
[NÁVOD] Jak se vyfotit pro konzultaci na transplantaci vlasů

K čemu transplantační klinika potřebuje fotky vaší hlavy?

Pokud jste se rozhodli podstoupit transplantaci vlasů v Turecku, musí pracoviště nejprve určit, zda můžete zákrok podstoupit. Vedle obecných kritérií (věk mezi 25 a 65 lety, žádné vážné onemocnění) je zásadní, abyste měli dostatek vlasů v tzv. dárcovské oblasti, která se nalézá na temeni a týlu.

Standardně probíhá vyšetření na klinice osobně, kvůli velké vzdálenosti mezi Českem a Tureckem se ale chirurgové naučili vlasový porost zhodnotit i na dálku. K tomu potřebují snímky vaší hlavy (zejména vlasů) z různých úhlů.

Na základě fotek kvalifikovaný chirurg:


  • analyzuje hustotu vlasů v odběrové zóně na temeni a týlu,
  • zhodnotí stav plešatící oblasti (kouty a vršek hlavy),
  • spočítá, zda máte pro pokrytí bezvlasých míst dostatek štěpů.

Kvalitní fotografie jsou jedna z prvních věcí, o kterou vás transplantační pracoviště nebo zprostředkovatel požádá. Pokud si vystačí jen s pohledem přes webkameru, lze o kvalitě takového zdravotního zařízení pochybovat; seznam dalších varovných bodů najdete v článku 6 varovných signálů nebezpečné kliniky na transplantaci vlasů.

Jak se pro konzultaci správně vyfotit

Kliniky potřebují snímky vaší hlavy z několika různých úhlů:

  • pohled zepředu,
  • pohled zezadu,
  • pohled z boku (z levého a pravého profilu),
  • pohled z polovičního profilu (levý a pravý bok)
  • pohled shora.

Příklad fotografií vidíte na obrázku níže. Některá pracoviště mohou navíc požadovat snímky z polovičního profilu nebo detail odběrového místa.

Příklad fotografií pro zhodnocení vhodnosti podstoupit transplantaci vlasů

Příklad fotografií pro zhodnocení vhodnosti podstoupit transplantaci vlasů

Fotky musí být maximálně realistické, v opačném případě hrozí chyba v diagnóze. V extrémním případě by vás pak na klinice po osobním vyšetření mohli odmítnout operovat.

Snímky pořizujte v maximálním rozlišení a při dostatečném osvětlení. Logicky byste neměli mít žádnou pokrývku hlavy a ideálně ani brýle. Při focení si vystačíte i s obyčejným smartphonem. 

Zdroj světla musí být stabilní (nesmí např. blikat) a umístěný za objektivem či nad ním. Foťte se v místnosti – na slunci se světelné podmínky v průběhu dne i ročních období rychle mění a je důležité, abyste byli za stejných podmínek schopni pořídit i fotky v časových odstupech po zákroku.

Nepoužívejte blesk – zkresluje skutečnou hustotu vlasů a hrozí, že vás lékař na klinice omylem označí jako nevhodného (či naopak vhodného) kandidáta pro transplantaci.

[ZDARMA] Nejrozsáhlejší materiál o transplantaci vlasů

Důležité je také pozadí, před kterým snímky pořizujete – mělo být barevně neutrální. Vyhněte se focení před výraznými barevnými vzory. Na fotkách by měly být až ke kořínkům viditelné vlasy v koutech, na vršku hlavy, v odběrové zóně a v oblasti čelní linie. Vlasy si proto vyčesejte a nijak je na fotografii nestylujte (vyhněte se používání gelů a tužidel, mohou zkreslovat výsledný objem kštice).

Ideální samozřejmě je, pokud vás někdo vyfotí. Fotografie neořezávejte ani digitálně neupravujte. Pokud plánujete absolvovat transplantaci s naší agenturou, fotky na kliniku za vás pošleme.

Po obdržení snímků lékař zhodnotí, zda můžete transplantaci podstoupit. Pokud ano, dohodne s vámi klinika (nebo agentura) závazný termín zákroku (samotná operace trvá mezi 6 až 8 hodinami).

Domluvíme vám zákrok na naší partnerské kliniky

Nejste si jisti, jaké klinice fotky poslat? Ozvěte se nám – zajistíme vám transplantaci na špičkové klinice Hairmedico. Stačí se s námi spojit přes formulář níže či telefonicky.

Prvním krokem k transplantaci vlasů je osobní či online konzultace

Setkáme se online či osobně (v Praze a okolí), probereme spolu vaší situaci a zodpovíme všechny otázky.

Chci konzultaci zdarma
Ondřej Kožina

Ondřej Kožina

zakladatel společnosti

K založení Folikuli mě vedla má osobní zkušenost - snaha pomoci dalším lidem, kteří řeší úbytek vlasů a chtějí maximální záruku úspěchu, jelikož hledání profesionální a ověřené kliniky na transplantaci vlasů je velmi složité a časově náročné.